PRE RANDOM CHECK (2016-2020)

Idea współpracy artystów różnych dyscyplin ma swój początek w 2016 roku w zainicjowanych przez Marcina Rupocińskiego międzyuczelnianych koncertach multimedialnych, w ramach których prezentowane były wyłącznie prace studenckie. Koncerty odbywały się w ramach cyklicznych wydarzeń uczelnianych oraz w galeriach i klubach Wrocławia. Punktem wyjścia oraz podstawą działania od początku była współpraca między artystami różnych dyscyplin oraz traktowanie muzyki jako medium spajającego kompozycję całości. Począwszy od pojedynczych kompozycji audiowizualnych prezentowanych gościnnie podczas licznych wydarzeń artystycznych aż do zrealizowanego we współpracy z Mają Wolińską w 2019 r. koncertu multimedialnego RND CHCK, projekt nabierał kształtu oraz rozmachu realizacyjnego.

Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego, czerwiec 2016 r.
Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego, czerwiec 2018 r.
Festiwal Wysokich Temperatur, czerwiec 2018 r.
Centrum Technologii Audiowizualnych, luty 2019 r.
Galeria Studio CTRL, marzec 2019 r.
Klub Literatury Proza, czerwiec 2019 r.
Centrum Technologii Audiowizualnych, luty 2020 r.

Artyści, którzy brali udział w realizacji projektu w latach 2016-2020:

The idea of collaboration between artists from different disciplines has its origins in 2016 in inter-university multimedia concerts initiated by Marcin Rupociński, in which exclusively student works were presented. The concerts took place as part of cyclical university events as well as in galleries and clubs in Wrocław. From the very beginning, the starting point and basis of the activity was the cooperation between artists representing various disciplines and treating music as a medium that binds the whole composition together. Starting from individual audiovisual compositions presented as guests at numerous artistic events up to the RND CHCK multimedia concert realised in collaboration with Maja Wolińska in 2019, the project took shape and gained momentum.

The K. Lipiński Academy of Music, June 2016
The K. Lipiński Academy of Music, June 2018
Festival of High Temperatures, June 2018
Audiovisual Technology Center, February 2019